VITO en Enabel ondertekenen samenwerkingsovereenkomst rond circulaire en koolstofarme bouwmaterialen in Oekraïne

Op 9 juli 2025 hebben VITO en Enabel een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend dat hun samenwerking op het vlak van circulaire en koolstofarme bouwmaterialen in Oekraïne versterkt. De plechtige ondertekening vond plaats in Rome op de vooravond van de Ukraine Recovery Conference 2025 (URC2025), een internationale tweedaagse conferentie die zich richt op de herstel- en wederopbouw van Oekraïne na de invasie door Rusland. 

VITO & Enabel signing deal
Nieuwsbericht Mieke Quaghebeur 10 juli 2025

Een van de belangrijkste doelstellingen van deze conferentie is bedrijven en overheden warm te maken voor samenwerkingen binnen deze wederopbouw. Het is in dat kader dat VITO de MoU heeft ondertekend met Enabel Oekraïne. Enabel is het Belgische ontwikkelingsagentschap dat zich helemaal richt op duurzame ontwikkeling. 

“Door de grootschalige inval van Rusland in Oekraïne zijn er enorme hoeveelheden oorlogspuin ontstaan”, zegt Mieke Quaghebeur die voor VITO de MoU heeft ondertekend. “Dat moet dringend beheerd en gevaloriseerd worden. Wij willen deze grondstoffen omzetten in koolstofarme bouwproducten. VITO heeft expertise in dit domein en op die manier kunnen we letterlijk en figuurlijk ons steentje bijdragen aan de wederopbouw van Oekraïne.” 

“Vertrekkend van oorlogspuin, bouw- en sloopafval en andere secundaire grondstoffen zullen wij circulaire bouwmaterialen ontwikkelen en optimaliseren. Wij zullen ook zoeken naar koolstofarme materiaaloplossingen zoals innovatieve bindmiddelen en cementvervangers en we zullen die oplossingen verder in kaart brengen en valideren. Deze MoU loopt tot eind 2028 en ligt helemaal in de lijn van de visie en missie van VITO waarbij we duurzaamheid koppelen aan veerkracht.” 

#VITO #Enabel #Circulairematerialen #DuurzameMaterialen #Innovatie #Onderzoek #Samenwerking #heropbouwOekraïne #lowcarbon #koolstofarm #CE #recycling #cementvervangers 

 

Contactpersoon